0položka(y)

V košíku nie sú žiadne položky.

Product was successfully added to your shopping cart.

Just Man

Zloženie:
Astaxanthín
Palma trpasličia - výťažok
Citrát zinočnatý
Selenometionín
Koreň kurkumy - výťažok

Dostupnosť: Skladom

Bez DPH: 18,50 € S DPH: 22,20 €

Detaily

Na jednej strane je to zmes extrémne silných antioxidantov, ktoré nás účinne chránia pred škodlivými vplyvmi poškodzujúcimi voľné kyslíkové radikály. Na strane druhej jeho zložky prostredníctvom svojich protizápalových účinkov prispievajú k normálnemu fungovaniu prostaty a zmierňujú príznaky nezhubného zväčšenie prostaty (benígna hyperplázia prostaty).

Astaxanthín: Patrí do skupiny karotenoidov, červených pigmentov rozpustných v tukoch. Je získavaný zo sladkovodných mikrorias Haematococcus pluvialis . Je známy ako jeden z najsilnejších antioxidantov na svete. Prispieva k optimálnemu fungovaniu imunitného systému, prenikajúc cez hematoencefalickú bariéru ( krvno-mozgová bariéra) k normálnemu fungovaniu a ochrane nervového systému.

Palma trpasličia-výťažok: Blahodarné účinky jej výťažkov potvrdzujú mnohé klinické štúdie. Znížili sa subjektívne ťažkosti súvisiace s bežným zväčšením prostaty, a frekvencia pocitu častého a naliehavého nutkania na močenie, v mnohých prípadoch sa znížil aj edém (zväčšenie) prostaty. Protizápalový, antispasmodický (protikŕčový) účinok je spôsobený inhibíciou enzýmov (znižovanie katalytického účinku enzýmov) cyklooxygenáza (COX) a lipoxygenáza (LOX), zatiaľ čo jeho imunostimulačný účinok je spôsobený polysacharidmi, ktoré sú v ňom obsiahnuté. Inhibíciou enzýmu 5-alfa-reduktázy sa znižuje produkcia dihydrotestosterónu, blokácia tohto enzýmu teda vedie k zníženiu spomínaných porúch prostaty.

Citrát zinočnatý: Organická forma zinku rozpustná vo vode, ktorá sa v tele dobre vstrebáva. Má významný vplyv na udržiavanie integrity (neporušenosti) bunkových membrán, ako aj na reguláciu mnohých procesov syntézy enzýmov a hormónov, čím ovplyvňuje reguláciu metabolizmu a hormonálnych procesov. Reguluje hladinu cukru v krvi stabilizáciou štruktúry inzulínu. U mužov má priamy vplyv na normálnu tvorbu spermií, a taktiež má priaznivý vplyv na zmiernenie príznakov pri nezhubnom zväčšení prostaty. Pre jeho silný antibakteriálny účinok ho s obľubou využívajú aj v dermatológii, na ošetrenie aknóznej pleti, pri rôznych zápaloch pokožky ako aj na podporu hojenia rán.

Selenometionín: Silný antioxidačný, imunostimulačný účinok organického selénu v našom výrobku pochádza zo štruktúry enzýmu glutatión peroxidáz. Ukázalo sa, že znižuje riziko vzniku mnohých druhov rakoviny (glutatión spojený so selénom nádorové bunky nie sú schopné prijať), zároveň však jeho predávkovanie má opačný účinok a zvyšuje riziko ich vzniku. Podľa niektorých výskumov pri jeho nedostatku sa rozmnožením Coxsackie vírusov zvyšuje riziko vzniku kardyiomyopatie (ochorenia srdcového svalu). Ukázalo sa, že jeho nedostatok ovplyvňuje vývoj mnohých neurologických chorôb (Alzheimerova choroba, Parkinsonova choroba), ktoré vznikajú pod vplyvom oxidatívneho poškodenia buniek. Podľa viacerých výskumných údajov jeho nedostatok nepriaznivo ovplyvňuje tvorbu spermií u mužov, a u žien môže spôsobiť neplodnosť.

Koreň kurkumy - výťažok: V indickej ájurvéde a čínskej starodávnej medicíne je známy už 6 000 rokov a používa sa na liečbu a prevenciu mnohých chorôb. Používajú ju na podporu trávenia, na čistenie krvi, ako omladzujúci prostriedok, ale taktiež na zmiernenie horúčky, proti infekciám, na ochorenia kĺbov, ochorenie pečene, proti páleniu záhy, pri nadúvaní, pri žalúdočných kŕčoch a detoxikácii. Za jej liečivé účinky vďačí aktívnemu kurkumínu a jeho derivátom - kurkuminoidom, resp. polyfenolom. Početné vedecké štúdie dokazujú, že na dôležitých miestach zasahuje do reťazca biochemických procesov väčšiny buniek, a vďaka svojim priaznivým účinkom vystupuje ako ochranca biochemických procesov buniek. Jej aplikácia a mechanizmus pôsobenia sú veľmi podobné flavonoidom, má silný antioxidačný účinok, stimuluje aktivitu enzýmov, ktoré pôsobia na odbúravanie a vylúčenie liečiv z nášho tela, ako aj ďalších enzýmov. Je účinný pri tlmení zápalových a nádorových procesov, má antibakteriálne, antivírusové a imunostimulačné účinky. Jej použitie ako sľubného protirakovinového liečiva je základom mnohých výskumov, aktivizuje imunitný systém, spomedzi bielych krviniek zvyšuje aktivitu prirodzených zabíjačských buniek (NK bunky = Natural Killer), a utlmuje aktivitu buniek imunitného systému, ktoré blokujú protinádorovú imunitnú odpoveď. Už sú známe sľubné výsledky pri liečbe rakoviny prsníka, rakoviny hrubého čreva, rakoviny žalúdka, rakoviny kože, myeloidnej leukémie (rakovina krvi a kostnej drene), rakoviny pankreasu. Priaznivo ovplyvňuje odolnosť organizmu pri chemoterapii a radiačnej terapii u pacientov s nádorovým ochorením, znížením hladiny jedovatých toxínov, ktoré sa do tela dostávajú počas liečby (zvyšuje aktivitu enzýmu Glutatión–S-transferáza). Protizápalový účinok pri reumatoidných zápaloch, zápaloch kĺbov, alergických zápaloch, zápaloch genitálií a zápaloch pankreasu sa dosahuje blokáciou tvorby zápal vyvolávajúcich mediátorov-leukotriénov. Vďaka svojmu priaznivému vplyvu na obličky a diuretickému účinku je prospešný pri normalizácii hladiny cukru v krvi a udržiavaní zdravia krvných ciev. Najnovšie výskumy priniesli významné výsledky pri liečbe Alzheimerovej choroby a stareckej demencie.