0položka(y)

V košíku nie sú žiadne položky.

Product was successfully added to your shopping cart.

Detox

Zložky produktu:
Extrakt zo semien ľubovníka bodkovaného 300 mg
Aminokyselina L-Glutamín 100 mg
B3 Vitamín extr. 16 mg
B2 Vitamín extr. 1.4 mg
B6 Vitamín extr. 1.4 mg
B9 Vitamín extr. 1.4 mg
B12 Vitamín extr. 2.5 mcg


Množstvo: 30 kusov kapsúl
Dávkovanie: 1 kapsula denne

Dostupnosť: Skladom

Bez DPH: 11,00 € S DPH: 13,20 €

Detaily

Produkt má 7 zložiek, ktoré pôsobia synergicky, posilňujú normálne fungovanie nášho imunitného systému, ako aj procesy detoxikácie, prekrvenia a čistenia orgánov v tele.

Extrakt zo semien ľubovníka bodkovaného: Je okrem iného bohatý na Omega mastné kyseliny a vitamín E. Prostredníctvom svojej hlavnej zložky, silymarínu, zlepšuje regeneráciu pečeňových buniek (hepatocytov) a tiež detoxikačné funkcie pečene. Chráni pečeň pred škodlivými účinkami, akými sú alkohol, nikotín a ďalšie toxické látky. Zvyšuje vylučovanie žlče a tiež odbúravanie tukov.

Aminokyselina L-Glutamín: Je dôležitým stavebným kameňom bielkovín, tzv „podmienene“ je esenciálna aminokyselina, takže si ju telo dokáže vyrobiť samo, ale iba za určitých podmienok, takže pri ich nedostatku je potrebné ju nahradiť z externého zdroja! Infekcia, stres, fyzická námaha, chirurgické zákroky, dynamická diéta výrazne znižujú hladinu v tele, preto je absolútne nevyhnutné doplniť si to z vonkajších zdrojov. Je to jedna z najdôležitejších zložiek syntézy svalových bielkovín, okrem toho, že je po glukóze najväčším zdrojom energie pre bunky, takže je pochopiteľné, prečo sú správne hladiny dôležité pre športovcov aj pre boj proti starnutiu. L-glutamín hrá kľúčovú úlohu v syntéze mnohých imunoproteínov potrebných na normálne fungovanie imunitného systému a jeho primerané hladiny posilňujú fungovanie imunitného systému. Hrá dôležitú úlohu pri syntéze glutatiónu, jedného z najsilnejších antioxidantov v tele. Je tiež nevyhnutný pre vývoj zdravej črevnej flóry a pre reguláciu renálnej acidobázickej rovnováhy. Hrá tiež dôležitú úlohu pri udržiavaní intracelulárneho zásobovania vodou. Všetky tieto procesy dobre odrážajú jeho úlohu v detoxikačných funkciách tela a pri udržiavaní normálneho fungovania imunitného systému!

Vitamín B3: Je nevyhnutný pre správnu funkciu kardiovaskulárneho systému, nervového systému, tráviaceho systému, okrem iného pri tvorbe cholesterolu a pohlavných hormónov. Nevyhnutné pre udržanie zdravej pokožky. Je tiež životne dôležitý pri aktivácii enzýmov potrebných na metabolizmus uhľohydrátov, tukov a bielkovín. To hrá dôležitú úlohu v detoxikačných procesoch!

Vitamín B2: Keď užívate antidepresíva, antibiotiká, traumy, stres, pri zvýšenej konzumácii alkoholu, množstvo v tele sa môže znížiť. Hrá dôležitú úlohu v detoxikačných procesoch tela, pri udržiavaní tkanivového dýchania, pri oxidačných procesoch, pri odbúravaní aminokyselín a mastných kyselín!

Vitamín B6: Je dôležitým východiskovým materiálom pre enzýmy a koenzýmy, ktoré hrajú kľúčovú úlohu pri syntéze tukov, uhľohydrátov a bielkovín. Je tiež nevyhnutný pre tvorbu neurotransmiterových enzýmov. Jeho antispazmodický účinok je dobre známy a v odbore sa často používa súčasným príjmom horčíka na využitie synergií. Je nevyhnutný pre trávenie sacharidov, bielkovín a tukov, a tým aj pre naše detoxikačné procesy!

Vitamín B9 (kyselina listová): Hrá dôležitú úlohu v metabolizme aminokyselín a nukleových kyselín. Jeho význam vo vývoji plodu je tiež pochopiteľný, pretože veda teraz dokázala svoju úlohu vo vývoji defektov neurálnej trubice. V prípade črevných porúch, zápalov, rakoviny a nadmernej konzumácie alkoholu je ľahké vyvinúť nedostatok v tele. Kľúčová je jeho úloha v zdravej krvotvorbe, v ktorej je súčinnosť s telesným obsahom vitamínu B12 zásadná, bez ktorej by syntéza enzýmu, ktorý je zásadný pri premene funkcie kyseliny listovej pri krvotvorbe, na príslušný formát, bola neadekvátna. Správna prítomnosť je nevyhnutná pre zdravé a normálne fungovanie obličiek a štítnej žľazy, teda pre správny metabolizmus a detoxikačné procesy!

Vitamín B12: Hrá dôležitú úlohu v metabolizme mnohých zlúčenín obsahujúcich bielkoviny a dusík a podieľa sa ako koenzým na syntéze DNA a RNA. Jeho nedostatok môže súvisieť s rozvojom málokrvnosti, chudokrvnosti, pri ktorých hrá dôležitú úlohu prítomnosť a neprítomnosť kyseliny listovej a synergia týchto dvoch vitamínov, preto je vhodné kontrolovať ich konzumáciu a množstvo v tele spoločne. Jeho prítomnosť je tiež nevyhnutná pre správnu funkciu mozgu a nervového systému.