0položka(y)

V košíku nie sú žiadne položky.

Product was successfully added to your shopping cart.

D3 Balance

Zložky produktu:
Makový olej
Vitamín D3 (cholekalciferol) 6,25 mg
Extrakt vitamínu K 4,69 mg


Objem: 50 ml
Dávkovanie: 10 kvapiek denne, obsahujúcich 4000 medzinárodných jednotiek vitamínu D3 Vitamín

Dostupnosť: Skladom

Bez DPH: 11,58 € S DPH: 13,90 €

Detaily

D3 produkuje koža človeka počas opaľovania pôsobením žiarenia UV-B. Tvrdenie, podľa ktorého pri opaľovaní v soláriách koža produkuje vitamín D3, je nereálne a je to blud. Drvivá väčšina solárií totiž používa UV-A žiarenie, pričom jeho používanie značne podporuje starnutie pokožky a zvyšuje riziko rakoviny kože. Kvôli vyššie uvedeným faktom by mal v jesennom a zimnom období každý človek užívať vitamín D3. Obzvlášť to platí pre bábätká a malé deti, a to aj v slnečnom, letnom období. Veď vtedy ich chránime pred nepriaznivými účinkami slnečného žiarenia krémom na opaľovanie (ktorý znižuje, blokuje tvorbu vitamínu D v koži) alebo umiestnením do chládku, a tak ani v lete, v slnečnom počasí sa nedostane do ich organizmu dostatočné množstvo vitamínu D.

Ale pozor! Vitamínom D3 je možné sa predávkovať a jeho predávkovanie môže spôsobiť vážne poškodenie obličiek, preto je potrebné dať pozor na správne dávkovanie!

Vitamín D3 je veľmi efektívny antioxidant, je nevyhnutný pre imunitný systém, správny vývoj a fungovanie kostí a srdca, hrá dôležitú úlohu v prevencii rakoviny. Nedostatok vitamínu D3 podstatne zvyšuje úmrtnosť, výskyt rakoviny hrubého čreva a pŕs, chorôb kardiovaskulárneho systému a znižuje počatie. Súhrn 3357 štúdií potvrdil, že u tých nastávajúcich mamičiek, u ktorých nebola hladina vitamínu D dostatočná, sa oveľa častejšie vyskytla cukrovka a vysoký krvný tlak, zároveň sa bábätká narodili s nižšou váhou. V prípade nedostatku vitamínu D3 je vyššie aj riziko niektorých autoimúnnych ochorení a tiež banálnych infekcií, skoro všetky naše imunitné bunky majú receptory na viazanie vitamínu D.

Podľa výpočtov zabezpečenie primeranej hladiny vitamínu D3, doplnenie jeho množstva by znížilo o 78 % vznik diabetu (cukrovky) 1. typu, ktorý sa týka predovšetkým detí a vyžaduje si doplnenie inzulínu, ďalej výskyt všetkých nádorových ochorení o 35 % a chrípkových ochorení o 90 %!

Primerané množstvo vitamínu D nie je možné zabezpečiť si ani stravou a správnou výživou, veď by sme museli denne konzumovať 30 ks vajec, aby sme dosiahli vhodné množstvo vitamínu D, a to by na druhej strane spôsobilo vážne problémy s bielkovinami a cholesterolom.

V našom výrobku vitamín D3, sa nachádza cholekalciferol v rozpustenej forme v prírodnej pomocnej látke, ktorou je za studena lisovaný 100 % prírodný makový olej. Makový olej je okrem iného bohatý na nenasýtené mastné kyseliny Omega 3, 6, 9, ktoré organizmus nie je schopný vyprodukovať si sám, ďalej na vápnik a fosfor, ktorý napomáha vstrebávaniu organického vápnika do kostí a kĺbov a tak má priaznivý účinok v ochrane proti rednutiu kostí a na zachovanie zdravia kostí. Vitamín D3 napomáha aj využitiu vápnika v organizme.

Zložka vitamínu K nášho produktu obsahuje zmes vitamínu K1 (phylchinone) a vitamínu K2 (menaquinon). Ich priaznivé účinky sú dobre známe pri procesoch zrážania krvi, pri prevencii kardiovaskulárnych chorôb, ateroskleróze, pri normálnom fungovaní imunitného systému, pri prevencii rakoviny, pri inhibícii procesov starnutia a pri prevencii osteoporózy. Z dvoch foriem vitamínu K je vitamín K1 lepšou a rýchlejšie sa vstrebávajúcou formou, ktorý sa nachádza v zelených rastlinách, zelenine, riasach, zatiaľ čo vitamín K2 je menej rýchlo vstrebateľnou formou a v menšom množstve sa nachádza v potravinách.

Našim nosným médiom je prírodný za studena lisovaný makový olej, ktorý je bohatý na prírodný vápnik a fosfor, ktorý pomáha začleneniu vápnika do kostí a kĺbov, vďaka čomu je po stáročia známym prírodným liekom na osteoporózu.