0položka(y)

V košíku nie sú žiadne položky.

Product was successfully added to your shopping cart.

Arthro Aid

Dostupnosť: Skladom

Bez DPH: 17,50 € S DPH: 21,00 €

Detaily

MSM: Metylsulfonylmetán ako významný zdroj organickej síry prispieva k syntéze proteínových buniek spojivového tkaniva s obsahom síry, ako aj k syntéze kolagénu a keratínu, ktorú ešte jej ďalšie zložky aminokyselín priaznivo podporujú. Podporuje syntézu sírnych aminokyselín metionínu a cysteínu, ktoré sú hlavnou zložkou bielkovín spojivového tkaniva. Tým prispieva k normálnemu fungovaniu kĺbov a k udržaniu ich zdravia. Mnohé štúdie poukázali na jeho priaznivé účinky pri liečbe zápalov kĺbov, ako aj pri liečbe osteoartritídy-degeneratívnom ochorení kĺbov (strata kĺbovej chrupavky), pri zmierňovaní s tým súvisiacej bolesti, a v kombinácii s užívaním vitamínu C aj pri odstraňovaní svalových kŕčov.
Popri tom, nakoľko ovplyvňuje syntézu a tvorbu kolagénu a keratínu, prispieva k udržaniu krásy a zdravia pokožky, nechtov a vlasov. Prebiehajú aj sľubné štúdie o jeho účinkoch proti starnutiu.
Vďaka jeho obsahu organickej síry je katalyzátorom mnohých enzymatických procesov, aj syntézy glutatiónu, ktorý je jedným z najsilnejších endogénnych antioxidantov.

Glukosamín Hydrochlorid, Glukosamín Sulfát:
Glukosamín vo forme solí, a to buď síranu (sulfátu), alebo chloridu je nevyhnutným prvkom proteoglykánov, sacharidov viažucich sa k bielkovinám väčšieho rozmeru, tvoriacich štruktúru chrupavky. Vďaka tomu má priaznivé účinky pri príznakoch degeneratívneho ochorenia kĺbov-strate kĺbovej chrupavky, resp. pri spomalení priebehu tohto ochorenia. Vyplnením priestoru medzi kolagénovými vláknami v kĺboch, tým, že vlákna viažu na seba vodu, zabezpečuje dostatočnú hustotu chrupavky a tekutiny obklopujúcej kĺby, elasticitu a potrebnú nosnosť kĺbových tkanív. Kĺbovú chrupavku tvorí v 65-80% voda, v 10-20% proteoglykány, v 10-20% kolagén, a len malé percento tvoria samotné bunky chrupavky, aj preto má obzvlášť dôležitý význam jeho prítomnosť. Čo sa týka účinku týchto dvoch solí glukosamínu, štúdie nepreukázali významný rozdiel. Menší rozdiel sa zaznamenal v schopnosti viazať vodu a v ukazovateľoch ich vstrebateľnosti. Pre organizmus sú ľahko stráviteľné, rýchlo sa vstrebávajú bez zbytočného zaťažovania žalúdka.

Chondroitín sulfát je glykosaminoglykán najviac zastúpený v štruktúrach medzibunkovej hmoty chrupavky. Podobne ako glukozamíny, jeho pozitívne účinky sa prejavujú v schopnosti zadržiavať vodu, čím podporuje udržiavanie viskozity a elasticity chrupaviek, stimuluje regeneráciu chrupaviek, bráni činnosti určitých deštruktívnych enzýmov odbúravajúcich chrupavku.

Mačací pazúr ( Uncaria Tomentosa – Vilcacora): Táto lianovitá rastlina rastie priamo v amazonskom dažďovom pralese v Peru, ktorú v ľudovom liečiteľstve používajú už tisíce rokov kvôli jeho protizápalovým účinkom. Spočiatku ju používali pri liečbe zápalov kĺbov, reumatických bolestiach a ochoreniach, neskôr kvôli jej schopnosti pomocou jej glykozidov znižovať edémy (opuchy) ju začali úspešne používať pri liečbe žalúdočných vredov a nádorových ochorení. Jej pozitívne účinky na imunitný systém sú taktiež známe, dokázané a aplikované už stáročia. Sú známe jej protivírusové, protizápalové, antimutagénne a antioxidačné vlastnosti.

Vitamín C: Jeho nespočetné pozitívne účinky na náš organizmus sú dobre známe, či už ide o jeho účinky na imunitný systém, na obranyschopnosť organizmu voči infekciám, alebo o jeho úlohu pri vstrebávaní životne dôležitých prvkov, akým je železo. V našom produkte sme využili jeho pozitívne účinky na udržiavanie pevnosti spojivového tkaniva, na tvorbu kostného tkaniva a regeneráciu kostí.

Citrát horečnatý: Organická, vo vode rozpustná forma horčíka, minerálna látka, ktorá je nevyhnutným prvkom viac ako 300 enzymatických procesov v našom tele, kde sa až takmer 60% jeho obsahu nachádza v kostiach a kĺboch. Je nevyhnutný pri zabudovaní a príjme vápnika do kostí a kĺbov, čím prispieva k prevencii osteoporózy a ochorení kĺbov.